ملاقات آقای ایمون اوشانسی سفیر محترم نیوزلند در تهران با جناب آقای فتحی مدیر کل دفتر امور بین الملل
ملاقات آقای ایمون اوشانسی سفیر محترم نیوزلند در تهران با جناب آقای فتحی مدیر کل دفتر امور بین الملل


در ملاقات جناب آقای ایمون اوشانسی سفیر محترم نیوزلند در تهران با آقای مهندس فتحی مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمانهای تخصصی ، راهکارهای توسعه همکاری های کشاورزی بین دو کشور مورد رایزنی قرار گرفت.
در این ملاقات که در محل دفتر امور بین الملل و سازمانهای تخصصی صورت گرفت، پیشرفت کار اجرای مفاد سند همکاریهای کشاورزی دو کشور که در تابستان گذشته توسط جناب آقای مهندسی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و وزیر امور خارجه نیوزلند در تهران به امضا رسید مورد برررسی قرار گرفت.
مدیر کل امور بین الملل با اشاره به دعوت جناب آقای مهندس حجتی از وزیر کشاورزی وصنعت پایه نیوزیلند جهت بازدید رسمی از تهران ، اظهار امیدواری کرد در این سفر پروژه های پیشنهادی در حوزه های دامپروری ، اصلاح نژاد دامها ،بذر، صنایع تبدیلی و به ویژه تبادل تکنولوژی و تجارب در زمینه توسعه صادرات محصولات کیوی جنبه عملیاتی پیدا کند .
همچنین آقای اوشانسی سفیر نیوزلند در تهران اعلام داشت که براساس دعوت انجام شده ، وزیر صنعت پایه نیوزیلند در اوایل اسفند سال جاری در راس یک هیئت عالیرتبه مرکب از نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی به تهران سفر خواهد نمود .
در این ملاقات همچنین طرفین بر حل و فصل مسائل باقیمانده در خصوص تفاهمات قرنطینه دامپزشکی و گیاهی بین سازما نهای ذی ربط دو کشور تاکید نمودند .
شایان ذکر است در راستای سیاست های اصولی وزارت جهاد کشاورزی در جهت احیاء و ارتقای روابط و همکاری های کشاورزی با کشورهای هدف، ظرف دو سال اخیر تحرک چشمگیری در روابط با نیوزیلند ایجاد شده و انتظار می رود بازدید قریب الوقوع وزیر کشاورزی نیوزیلند نقش موثری در اجرایی شدن پروژه ها و برنامه های مشترک مخصوصا در حوزه های اصلاح نژاد ، دامپروری ، بذر ، علوفه و محصول کیوی باشد.


 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.