رويدادها
چهارشنبه 24 خرداد 1396 ملاقات جناب آقای رودریگو دی آزر دوسانتوس سفیر کشور برزیل در تهران با جناب آقای هومن فتحی 24-3-96
ملاقات جناب آقای رودریگو دی آزر دوسانتوس  سفیر کشور برزیل در تهران با جناب آقای هومن فتحی  مدیرکل دفتر امور بین­الملل و سازمانهای تخصصی وزارت جهاد کشاورزی
دراین دیدار که صبح امروز در محل دفتر امور بین الملل و سازمانهای تخصصی وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید طرفین در بررسی راههای گسترش روابط دو کشور در بخش کشاورزی و همکاریهای دو جانبه به رایزنی پرداختند .
 در این ملاقات، جناب آقای رودریگرز سفیر برزیل در تهران ضمن تاکید بر گسترش روابط همه جانبه در بخش کشاورزی بین دو کشور آمادگی دولت متبوع خود برای ارتقاء همکاریها در حوزه های تبادل تکنولوژی، آموزش ، سرمایه گذاری مشترک در بخش کشاورزی را به اطلاع مقام ایرانی برسانید.
سفیر برزیل همچنین تشکیل کمیته مشترک کشاورزی بین دو کشور را با هدف دستیابی به راهکارهای اجرائی در حوزه های یاد شده را خواستار شد.
آقای دوسانتوس ضمن انعکاس آمادگی دولت متبوع خود به گسترش همکاری ها با طرف ایرانی در خصوص کشت فراسرزمینی در برزیل ، اظهار داشت درآینده نزدیک طرح های مشخصی برای تولید مشترک محصولات اساسی مانند ذرت و دانه های روغنی از طریق ایجاد شرکت های مشترک ایران و برزیل به طرف ایرانی ارائه خواهد شد.
در این دیدار، آقای فتحی مدیر کل اموربین الملل و سازمانهای تخصصی ضمن تشریح سیاستهای جناب آقای مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی در توسعه روابط علمی ، فنی و تحقیقاتی با کشور های پیشرو در بخش کشاورزی، بخشی از دست آورد های چشمگیر حاصل شده در رشد شاخص های تولید کشاورزی در کشورمان را برشمرد.
در خصوص کشت فراسرزمینی ، وی با اشاره به نمونه های موفق حضور ایرانیان در این حوزه در برزیل، اهتمام ویژه مقامات برزیلی به ایجاد بسترهای مساعد و رفع هر گونه مسائل احتمالی این فعالان را خواستار شد. فتحی همچنین با اشاره به نا متعادل بودن تراز تجاری دو کشور ، بر ضرورت تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از ایران به برزیل از طریق کاهش تعرفه ، تسهیلات گمرکی و سایر راهکارها اشاره نمود .
در این جلسه مقرر شد اولین کمیته مشترک همکاریهای کشاورزی دو کشور دراوایل مرداد ماه جاری در تهران برگزار شود . همچنین با توجه به توافق مهندس حجتی با وزیر برزیلی، متون موافقتنامه همکاری های قرنطینه دامی و دامپزشکی و نیز یادداشت تفاهم همکاری های حفظ نباتات بین دو کشور نهایی شده است ، که مقررگردید در ملاقات آتی وزرای دو کشور به امضا برسد .
در حاشیه این دیدار سفیر برزیل تبریکات گرم خود را نسبت به راهیابی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به عنوان دومین تیم به جام جهانی 2018 روسیه ابراز نمود .
 
امتیاز دهی
 
 


خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.