رويدادها
دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ملاقات آقای وایتهد سفیر آفریقای جنوبی در تهران با مهندس فتحی
ملاقات جناب آقای ویلیام مکس وایتهد سفیر آفریقای جنوبی در جمهوری اسلامی ایران با جناب آقای مهندس فتحی  مدیرکل دفتر امور بین­الملل و سازمانهای تخصصی وزارت جهاد کشاورزی
دراین دیدار که صبح امروز در محل دفتر امور بین الملل و سازمانهای تخصصی با آقای ویلیام مکس وایتهد برگزار گردید طرفین در بررسی راههای گسترش روابط دو کشور در بخش کشاورزی و همکاریهای دو جانبه رایزنی پرداختند .
در این ملاقات سفیر آفریقای جنوبی از سفر قریب الوقوع دو هیات اقتصادی از بخش کشاورزی به تهران خبر داد هیات اول متشکل از شرکتهای فعال در زمینه ها موضوعات مختلف کشاورزی بویژه پرورش شتر مرغ واردات وصادرات محصولات کشاورزی و نمایندگان سازمان دامپزشکی اوایل هفته آینده وارد تهران خواهند شد .
 هیات دوم همزمان با برگزاری نمایشگاه اگری فود تهران در تاریخ دوم لغایت پنجم خرداد ماه با هدف ایجاد پاویون آفریقای جنوبی در آن نمایشگاه و ملاقات و برگزاری نشست های تخصصی و تجاری با همتایان خود در بخش کشاورزی کشورمان به تهران سفر خواهند کرد.
آقای فتحی مدیر کل دفتر امور بین الملل و سازمانهای تخصصی : با اشاره به تاکید جناب آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی بر توسعه روابط کشاورزی با آفریقای جنوبی از نهایی شدن چهار سند همکاری بین دو کشور با عناوین : موافقتنامه همکاریها در زمینه قرنطینه و بهداشت دام،  موافقتنامه همکاریها در زمینه حفظ نباتات  برنامه اجرایی همکاریهای بخش کشاورزی -   و تفاهم نامه همکاری شیلاتی خبر داد.
وی اظهار امیدواری کرد با امضاء این اسناد چهار گانه، کلیه بسترها و زیر ساختهای لازم جهت توسعه همکاریهای دوکشور در حوزه های علمی ، تحقیقاتی و تجارت محصولات کشاورزی فراهم گردد.
وی با تاکید بر نقش بخش خصوصی در گسترش تعاملات بین دو کشور نسبت به در اختیار گذاشتن توانمندیها تجارب بخش شیلات کشور به طرف آفریقایی اعلام آمادگی نمود، و سفر قریب الوقوع جناب آقای دکتر صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات و هیات همراه به آفریقای جنوبی در خرداد ماه ساجاری گام مهمی در این راستا دانست.
در این دیدار طرفین همچنین راهکارهای افزایش صادرات عسل، خرما و ماکارونی از ایران به آفریقای جنوبی و صادرات محصولات گرمسیری از آن کشور به ایران را مورد بررسی قرار دادند.
 
امتیاز دهی
 
 


خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.