رويدادها
دوشنبه 18 اسفند 1393 راه های توسعه همکاریهای کشاورزی با جمهوری خود مختار تاتارستان بررسی شد
در جریان بازدید رئیس جمهور تاتارستان و هیات همراه از ج. ا. ایران ، آقای اسخط شرپف معاون وزیر کشاورزی و مدیر عامل شرکت دولتی کشاورزی و غذایی جمهوری خود مختار تاتارستان با حضور در وزارت جهاد کشاورزی با جناب آقای مهندس فتحی مدیر کل امور بین الملل و سازمانهای تخصصی وزارت جهاد کشاورزی ملاقات بعمل آوردند .
درجریان این ملاقات که با حضور رایزن تجاری فدراسیون روسیه در تهران صورت گرفت ، طرف تاتارستانی ضمن تشریح وضعیت بخش کشاورزی تاتارستان ، اظهار داشت: "با توجه به تجارب و توانمندیهای تخصصی جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی ، این جمهوری خواهان همکاری ایران در توسعه بخش کشاورزی تاتارستان می باشد ."
مدیر کل امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی نیز آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاریهای کشاورزی و کشت فراسرزمینی در تاتارستان را اعلام نمود .
در این ملاقات طرفین شرایط حضور شرکتهای ایرانی بمنظور انجام فعالیتهای کشاورزی در تاتارستان در قالب کشت فراسرزمینی را مورد بررسی قرار داده و مقرر گردید اطلاعات مربوطه از قبیل قوانین مربوط به سرمایه گذاری ، اجاره زمین و نحوه حضور شرکتهای خارجی در اختیار طرف ایرانی قرار گیرد .
اعزام هیات تخصصی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به جمهوری تاتارستان از توافقات این ملاقات بود که مراتب از سوی طرفین در دستور کار و پیگیری قرار دارد .
 
امتیاز دهی
 
 


خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.