رويدادها
شنبه 16 بهمن 1395 ملاقات جناب آقای خرمن اورتگا سفیر محترم کشور اکوادور در تهران با جناب آقای مهندس فتحی
دیدار جناب آقای خرمن اورتگا سفیر کشور اکوادور در تهران با جناب آقای مهندس فتحی مدیر کل محترم امور بین الملل و سازمانهای تخصصی در محل دفتر اموربین الملل جهاد کشاورزی برگزار گردید.
در این دیدار که نمایندگان حوزه های ذی ربط وزارت جهاد کشاورزی و رایزن بازرگانی سفارت اکوادور نیز حضور داشتند،  سفیر اکوادور ضمن ارائه سوابق همکاری بین دو کشور به موافقتنامه تجاری امضاء شده بین دو کشور در پنج سال پیش اشاره نمودند.
جناب آقای فتحی با اظهار خوشوقتی از امضای توافقنامه همکاری های دو کشور در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی که در شهریور سال 1395 در سفر وزیر امورخارجه ایران به اکوادور امضا شد ، بر اتخاذ راهکارهای لازم برای حصول اطمینان از حسن اجرای مفاد آن تاکید نمود.
وی همچنین ضمن اعلام آمادگی مجدد ج.ا.ایران برای صدور خدمات فنی ، مهندسی به اکوادور در زمینه تولید واکسن های دامی از طریق موسسه سرم سازی رازی و نیز تامین واکسن های مورد نیاز آن کشور ، از طرف اکوادوری دعوت بعمل آورد از امکانات آن موسسه بازدید بعمل آورند .
دکتر اسفندیاری مدیر کل دفتر امور صنایع کشاورزی، به آمادگی کشورمان برای سرمایه گذاری مشترک توسط شرکتهای اکوادوری در خصوص فرآوری صنایع غذایی بویژه در زمینه های فرآوری میوه های گرمسیری از جمله میوه موز، آناناس، انبه و . . . برای تامین بازار داخلی و سپس صادرات به کشور های منطقه اشاره نمودند.
همچنین نمایندگان حوزه های بازرگانی دو کشور به شیوه پیگیری مباحث تجاری بین دو کشور بویژه در بخش تعرفه و اخذ مجوزات قانونی این بخش اشاره نمودند. دو طرف بر پیگیری همکاری های فنی کشاورزی برای کمک به ارتقاء و افزایش مبادلات تجاری دو کشور تاکید نمودند.
آقای دکتر رسولی نماینده سازمان دامپزشکی کشور اظهار امیدواری نمود تفاهم نامه همکاری های دو کشور در زمینه دامپزشکی و قرنطینه دامی در آینده نزدیک تدوین و به امضای طرفین برسد.
آقای مهندس گوهرزاد مسئول امور بین الملل سازمان حفظ نباتات نیز بر ضرورت تسریع در معرفی نقطه تماس بخش های قرنطینه ای دو کشور در جهت تسریع در تائید گواهی های بهداشتی واردات و صادرات محصولات کشاورزی تسریع نمود.
آقای گیدو زامبرانو رایزن بازرگانی اکوادور در تهران نیز ضمن تشریح برنامه های کشور متبوع خود در جهت توسعه صادرات محصولات کشاورزی ، اشاره نمود که امکان پذیری افزایش واردات کشاورزی از ایران مورد مطالعه قرار گرفته و بر این اساس ، محصولت کشمش، انگور و پسته با اولویت پیگیری می شود.
در خصوص همکاری های شیلاتی ، سفیر اکوادور اظهار نمود با توجه به سوابق و زمینه های بسیار مناسب برای گسترش ارتیاطات و مطالعات علمی، تحقیقاتی و فنی مشترک بین سازمان های شیلات دو کشور ،در اسرع وقت موضوع را پیگیری و زمینه های مبادله هیات های تخصصی را فراهم خواهد نمود.
 
در خصوص همکاری های شیلاتی ، سفیر اکوادور اظهار نمود با توجه به سوابق و زمینه های بسیار مناسب برای گسترش ارتیاطات و مطالعات علمی، تحقیقاتی و فنی مشترک بین سازمان های شیلات دو کشور ،در اسرع وقت موضوع را پیگیری و زمینه های مبادله هیات های تخصصی را فراهم خواهد نمود.
 
 
امتیاز دهی
 
 


خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.